Dentysta Płoty

Dentysta Płoty

7 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Odsłonięte szyjki zębowe to częsty problem. Dają nieprzyjemne wzory i grożą rozwojem groźnych chorób, zaś w skutku nawet utratą zębów. Niezależnie z odpowiedzialności tej chorobie, należy się nią opanować i wdrożyć środki zaradcze.

Dentysta Mielno

Obnażanie szyjek zębowych to wynik „cofania się” bądź te „obniżania” dziąseł. Nie dzieje się więc z dnia na doba, ale proces tenże istnieje nieprawidłowy dla stanu przyzębia. Trzeba zgłosić się do periodontologa, który diagnozuje problem – bada uwagi i zarządza optymalne postepowanie.
Przyczyny odsłaniania szyjek zębowych

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Przyczyn pewno żyć znacznie, choć najczęstsze z nich toż wiek pacjenta, a i nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

zobacz również Ionic White

Niestety, problemy z przyzębiem to niemal efekt naturalny, powiązany ze starzeniem się organizmu. Okazywanie się szyjek zębowych u osób po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce nie jest niczym zaskakującym. Co dobre, częściej rzecz dotyczy ludzi niż osób.

Niezależnie z wieku, przyczyną problemu bywa często także higiena. Także ta zła (niedoczyszczanie zębów, montujący się na nich osad, zbyt rzadko zmieniana szczoteczka etc.), kiedy oraz taż przesadna (częste szczotkowanie zębów twardą szczoteczką przy stosowaniu złej techniki szczotkowania) mogą przyczyniać się do odsłaniania szyjek zębowych.
„Zanik dziąseł” (w produktu kumulowania się płytki nazębnej i przechowywania kamienia) powoduje również palenie papierosów.
„Cofanie” bądź te „obniżanie się” dziąseł to wyjątkowo proces będący skutkiem wad zgryzu i nierównomiernie obciążonych z ostatniego sensu zębów.
Za obnażanie szyjek może odpowiadać czasami chorobliwe zgrzytanie zębami (bruksizm).
Przyczyną problemu bywa również zła dieta, niedożywienie, awitaminoza (niedobór witamin).
Dodatkowo, niektóre choroby ogólnoustrojowe generują problemy z przyzębiem (cukrzyca).

Objawy odkrytych szyjek zębowych

Zdrowe przyzębie określa się różowymi dziąsłami, które szczelnie otaczają ząb u nasady, dobrze sięgając do jego korony. Szyjki nie są odkryte, nie tworzą kieszonek dziąsłowych (szczelin pomiędzy zębem, a dziąsłem). Gdy ukazują się szyjki zębowe, pojawiają się charakterystyczne symptomy.

Nadwrażliwość zębów na zimno, ciepło, a zarówno na piękny i ostry smak a na dotyk to specjalny objaw obnażonych szyjek zębowych. Odnosi się jej przy spożywaniu posiłków czy piciu napojów o charakterystycznym gustu i temperaturze, kiedy także w związku z trudnym powietrzem, podczas szczotkowania zębów etc. Uczucie jest nieprzyjemne, używa się chwilowy, ale przeszywający ból.
W wypadku odsłoniętych szyjek zębowych uważa się niekiedy (w trakcie mycia zębów) krwawienie dziąseł.
Obnażenie szyjki zębowej można zazwyczaj i zobaczyć. Odsłonięta stronę jest gorsza z reszty zęba.

Leczenie odsłoniętych szyjek zębowych

Leczenie zależy z podstawy powstania problemu, a dodatkowo z zaawansowania choroby. Zazwyczaj tworzy się a z środków higienizacyjnych.

Piaskowanie i skaling to wczesne czasy w działaniu odsłoniętych szyjek. Zabiegi układa się w gabinecie stomatologicznym w projekcie usunięcia płytki nazębnej i kamienia, aby zahamować (spowolnić) rozwój choroby. Profilaktycznie powtarza się je co pół roku.

Pomocna pewno istnieć także zmiana nawyków higienicznych. Przy odsłoniętych szyjkach zębowych przyjmuje się miękkich szczoteczek. Duża istnieje też technika szczotkowania – czyści się zęby ruchem wymiatającym (jednak w zakresie od dziąsła) Dobrze jest podawać irygatory i/lub szczoteczki soniczne, jakie nie doprowadzają do przenoszenia się osadu nazębnego.

Dentysta Mielno

Warto wyposażyć się również w wygodne preparaty do czystości i pielęgnacji jamy ustnej. W wypadku nadwrażliwości zębów nie powinno się używać past wybielających (ścierających). Trzeba wybierać też do zębów nadwrażliwych, z fluorem. Przydatne są także specjalne preparaty ochronne, które działają remineralizację szkliwa.
Profilaktycznie, żeby nie narażać się na ból, najlepiej unikać trudnego i przyjaznego, a i słodkich napojów, owoców cytrusowych, słodyczy… Codzienną dietę należy wzbogacić w witaminy i minerały.
Czasami konieczne jest podjęcie leczenia ortodontycznego, aby przyzębie funkcjonowało dobrze.
W niektórych przypadkach pojedyncze szyjki zębowe płaci się materiałem kompozytowym.
W zaawansowanych stadiach choroby zabieg chirurgiczny bywa dobrym rozwiązaniem. Pokrywa się wówczas odsłonięte szyjki zębowe tkanką pobieraną z podniebienia.

Źródło artykułu Odsłonięte szyjki zębowe

Dentysta Mielno

0 0 votes
Daj ocenę