Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Prowadząc własny biznes lub będąc zatrudnionym na na umowę o pracę, jesteśmy zobowiązani do odprowadzania opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie wpłaty, które odprowadzać powinien każdy prowadzący działalność obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do zakładu ubezpieczeń korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy szpital, pobycie na zwolnieniu itp. Ale ludzie, którzy wyjątkowo dbają o swoje zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat w zastraszającym tempie pojawiają się firmy, które proponują dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu uzupełniające świadczenie sfinansuje nam droższy standard opieki medycznej, krótsze okresy oczekiwania na wizytę u doktora, a także dają możliwość skorzystania z odpłatnych urlopów chorobowych.

Koszty tego rodzaju ubezpieczeń nie są zbyt duże. Standardowe polisy zaczynają się od 150zł netto jak widać nie jest to zbyt duży wydatek a w sytuacji nieprzewidzianego wypadku bez problemu może okazać się, że były to doskonale zainwestowane pieniądze.

Należy więc chwilę zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. Takie ubezpieczenie okazać się bardzo ważne w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i pracy.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej