Firma Budowlana Wojkowice

Firma Budowlana Wojkowice

6 maja, 2020 0 przez Mikołaj Online

I choć ciągle chodzimy do zachodnich standardów – w technologii dalej znajdują się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a to na zachodzie od około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zrobione z treścią o otoczeniu i niższych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich sprawy i wadach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel prężnie przedstawiającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Lędziny

 

Panie Krystianie – skąd pogląd na stworzenie KDE?

Z uwadze potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo trwałe zresztą – które chcą do sieci z treścią o taniej obsługi i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy budynków z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest względna i potrzebna. Tak powstało KDE, które jak drinki z głównych firm w terenie realizuje budowę domów pasywnych i – z wszelką odpowiedzialnością mogę powiedzieć – powodujemy więc dobro.

Zobacz również Palarnia kawy

Firma Budowlana Lędziny

Na czym polega magia domu pasywnego? Jaka istnieje jego właściwość?

Rzuca się, że w końcu takiego budynku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło czerpiące ze źródeł odnawialnych – na dowód z gruntu, światła słonecznego, ciepła wydzielanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia szkolona istnieje na zatrzymanie bogata w mieszkaniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce jest i usytuowanie budynku także jego wentylacja. Praktycznie wszystek moment realizacji domu pasywnego musi być przemyślany od świtu do tyłu. To inwestycja, jaka posiada się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – lub istnieje obecne możliwe do zdobycia w rodzimych warunkach klimatycznych?

Zasadą jest idealnie wykonany cel i wielka klasę wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Obecne jest dobro świadczone przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w stałej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Wiadomo nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio przerwa w Polsce, ale jednak warto się na taką ewentualność przygotować.

Firma Budowlana Lędziny

Co to?

Stanowimy w bycie zaimplementować wszystkie dane rodzaje ogrzania w bloku pasywnym. W niewłaściwych warunkach atmosferycznych taki dom i trzeba dogrzewać, lecz w las mniejszym stopniu niż w sukcesu tradycyjnego budownictwa.
Im gorsze warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych prezentują się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie własnych budynku w dróg do normalnych systemów.

Jaki istnieje mały koszt budowy budynku pasywnego?

To niskie dopłaty mając pod uwagę oszczędności w perspektywy. Dziś to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w odniesieniu do tradycyjnej metody budownictwa. Co istotne – te różnice zaczynają zacierać.
Są zainteresowane dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne dotacje w wysokości 50 tys.zł dla kobiet budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sylwetkę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Istnieje stale jedna kwestia – wspomina szef KDE Construction – firma działająca dom pasywny musi oznaczać budowy na największym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Klientów spory odłam spośród nich dochodzi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to ciężki proces – wszystek jego poziom musi być przygotowany jak prawidłowo, aby zgrać całość. Więc mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Lędziny

Zachęcamy do wprowadzenia się z kolekcją KDE Construction na części , aby dowiedzieć się dużo o domach pasywnych i działalnościach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction