Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, aby otrzymać kredyt hipoteczny?

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, aby otrzymać kredyt hipoteczny?

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Wielu ludzi marzy o zdobyciu kredytu hipotecznego, który umożliwi uzyskanie swojego mieszkania, domu oraz uzyskanie niezależności od swoich rodziców.

Jakie dokładnie warunki należy spełniać, by przyznano nam kredyt hipoteczny?

 

Szczególnie młodzi dążą do posiadania swojego kąta, jednak by zdobyć kredyt hipoteczny, musimy spełniać wiele ważnych warunków, jakie stawia bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny dostać może osoba pełnoletnia – musi mieć ukończony 18 rok życia, a dużo banków oferuje osobom do 35 roku życia korzystniejsza warunki uzyskania hipoteki, między innymi atrakcyjne oprocentowanie.

Wiele zależy także od okresu na jaki zaciągamy kredyt, banki zastrzegają sobie by spłata ostatniej raty przypadała maksymalnie pomiędzy 75 a 80 r. ż. Istotna jest także nasza historia kredytowa – taki kredyt nie zostanie udzielony osobie ,która ma złą historię kredytową i zaległości ze uregulowaniem rat, nawet jeśli wcześniejsze zobowiązania opiewały na minimalne kwoty. O tym należy z pewnością pamiętać!

Wielkość hipoteki oraz decyzja o jego otrzymaniu uzależniona jest od wysokości zarobków kredytobiorców. Przy niskich zarobkach bank może nam odmówić przyznania kredytu, ponieważ potencjalny kredytobiorca może posiadać problem ze spłatą rat. Banki pod uwagę biorą także liczbę członków w rodzinie, będących na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt, oraz wielkość zaciągniętych w chwili obecnej kredytów. Takie wskaźniki finansowe są podstawą jeśli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Wspomnę jeszcze na koniec, że wielką szansę na taki kredyt posiada osoba zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku innego źródła dochodów niestety banki mogą życzyć sobie spełnienia przez klienta dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt lub mogą się one zdecydować na udzielenie konsumentowi niższej sumy kredytu hipotecznego.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę