Koszulki Miodowe lata Dobrzany

Koszulki Miodowe lata Dobrzany

3 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

“Miodowe lata” to ponadczasowy program, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został wyprodukowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko pojąć, że cały program jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Suchań

 

Został on zrealizowany na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serii, która została wyemitowana w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na różnych programach telewizyjnych. Można je również prosto znaleźć w internecie wyszukując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Suchań

program opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi postaciami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy nieustannie szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie rosłej majątku. Działania podejmowane przez nich w tym celu, za każdym razem kończą się niepowodzeniem i wplątują ich w kłopoty. Przyjaciele są nierozgarnięci i bezmyślni, nieustannie popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wyjść bez ran, wiedzą również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie mogą bez siebie przetrwać.

Koszulki Miodowe lata Suchań

Karol Krawczyk to postać nieco nieugięta, często chodzi nerwowy, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co często robi przyjaciel Tadeusz. Jest niesamowicie sprytny, bezustannie obmyśla nowe pomysły, dzięki którym w końcu uda mu się wzbogacić. Do swoich poglądów zawsze udaje mu się przyciągnąć Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie pomysły te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Karol śni o prowadzeniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj przestarzały. Praca stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, często śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego otyłość. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mama Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Karol w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Suchań

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje opanowane i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i niepoważnych pomysłów. Jego postać jest kontrastem dla postaci Karola. Tadeusz jest spokojny i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że bardzo często zagląda do lodówki Krawczyków, często konsumuje z nimi obiad.

Równie interesującymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety cały czas krytykują niepoważne pomysły swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo mocnym charakterze, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego męża Tadeusza.
Alina jest jej przeciwieństwem, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie szalone pomysły Karola, jednak często stara się go zatrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego opanowanego charakteru, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej pomaga, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Suchań

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z serii to dobry pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to na przykład klasyczne cytaty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy najpopularniejsza tekst Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (bez koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Suchań

Zobacz również serial miodowe lata