Słowiński Park Narodowy czeka na turystów

Słowiński Park Narodowy czeka na turystów

19 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Jest jednym z najciekawszych i najpiękniejszych parków narodowych w Polsce, a wycieczki po jego terenie każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Słowiński Park Narodowy to miejsce niezwykłe. Jakie atrakcje czekają na nas na jego terenie?

Słowiński Park Narodowy czeka na turystów

Słowiński Park Narodowy znany jest z tak nietypowej atrakcji, jaką są ruchome wydmy. To ich ochrona jest głównym zadaniem parku, to możliwość ich podziwiania sprawia, że tę część Wybrzeża tak chętnie odwiedzają turyści z całej Polski. Pustynny krajobraz sprawia, że każdy z nas może się tu poczuć wyjątkowo, niemal jak na egzotycznych wakacjach. Wielkim walorem jest położenie parku pomiędzy tak znanymi miejscowościami, jak Łeba i Rowy.

 

Są to znane letniska, na terenie których czeka na gości świetnie rozwinięta baza noclegowa oraz doskonałe warunki do wakacyjnego wypoczynku. Te miejscowości są też dobrym punktem wypadowym dla tych, którym marzą się wycieczki po parku. Warto jednak podkreślić, że dla osób pragnących dokładnie poznać Słowiński Park Narodowy i jego atrakcje, najlepszym letniskiem może się okazać miejscowość Kluki.

 

Na jej terenie znajduje się niezwykle ciekawa placówka. To Muzeum Wsi Słowińskiej, na terenie którego zgromadzono wiele ciekawych chat wraz wyposażeniem. Jest to niezwykła atrakcja, której z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

0 0 votes
Daj ocenę