Stomatologia estetyczna Police

Stomatologia estetyczna Police

16 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Coraz bardzo osób czerpie z środków z poziomu stomatologii estetycznej, by bawić się atrakcyjnym stanem swoich zębów. Jednak albo są one pewne dla niemowląt? Warto zaznajomić się z niezwykle poszukiwanymi zabiegami i zweryfikować albo są one zmuszane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Gryfice

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna trzyma w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), natomiast jej ostatecznym końcem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten szykuje się zwykle przy zachowaniu specjalnej gwarancji na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany wynik istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Gryfice

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zniszczeń w tkance szkliwa, niemniej jednak po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (głównie na zimno). Wybielanie może także skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może wywołać nierównomierne lub nadmierne wybielenie także potrafi istnieć okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Gryfice

Według unijnej informacje z 2012 roku, a też Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z użyciem określonych środków chemicznych w dobrym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, a prawdopodobnie istnieć traktowane tylko u osób dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie każe się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, kobietom w ciąży i mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu innego rodzaju osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów a innych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno stanowić tematu spośród ostatniego rodzaju osadami. Sam styl jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego oddaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do budowania piaskowania u dzieci jest sam jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U dzieci są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z zmiany liczy na ścieraniu kamień nazębnego zbierającego się w obszarze szyjek zębowych – z powierzchni korony (najczęściej używany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesu skalingu w prawdzie nie ma przeciwwskazań do czynienia go u dzieci. Jeśli jest taka potrzeba, toż silna go wykonać zaś będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to cienka płytka kompozytowa lub uczyniona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba od jego wysokiej (wargowej) strony. Z zmiany korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję atrakcyjną i ochronną. Niekiedy licówki wykorzystywane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie poleca tego rodzaju praktyk. Także jak zakładanie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do spełnień mało inwazyjnych, tylko nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z organizacji w sukcesu koron ząb wymaga być oszlifowany w bardzo większym stopniu. W ruchu z czym, jeśli nie jest taka konieczność wcale nie ingerować w strukturę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Gryfice

0 0 votes
Daj ocenę